Historie firmy

Společnost AZ-Jeřáby s.r.o. založili v roce 1998 tři přátelé a zároveň kolegové v jeřábnické firmě.

V roce 1998 byla tedy založena společnost AZ-Jeřáby s.r.o. se sídlem u jednoho z majitelů doma a dílničkou v areálu firmy AGC Flat Glass Czech a.s. Teplice v místech nynější linky R3, se třemi zaměstnanci (majiteli).

V následných letech byla hlavní náplň firmy servisní a revizní činnost. Toto období trvalo cca 4 roky, kdy při nárůstu zakázek, poptávek a tím i zaměstnanců začala být tato dílna malá s nevyhovujícím zázemím pro prováděné činnosti. Začalo se hledat nové místo, s větším prostorem a zázemím i pro další krok a to je výroba jeřábů.

V roce 2012 jsme otevřeli vedlejší provozovnu v areálu AGC Teplice, ve Hřbitovní ulici, která zajišťuje kompletní servis a opravy na zdvihacích zařízení a revizní a školící činnost.


V roce 2017-2018 jsme provedli za pomoci dotace z EU rekonstrukci stávající haly vč. zpevněných ploch v areálu naší firmy a dostavbu nové skladové haly.

Našim cílem je zajistit rekonstrukci dalšího objektu v našem areálu hlavní provozovny a dostavbu nového servisního střediska tak, abychom měli kompletní služby zajištěné v jednom areálu.


V roce 2002 se celá společnost i se sídlem přesunula do Dubí, nynějšího sídla. Do zrekonstruovaných prostor, které prostorem a kulturou prostředí odpovídaly nadstandardu této doby. V tuto chvíli zde pracovalo cca 10 lidí a veškeré činnosti se prováděly odsud.

V následujících letech se vyšplhal počet zaměstnanců až na 20 a okolo tohoto počtu se také držel mnoho let.

Zlom přišel v roce 2012, kdy byla firma oslovena několika velkými společnostmi s působností v několika regionech. V tuto chvíli přestaly vyhovovat prostory pro pracovníky servisní části sociálními zařízeními i prostorem pro sklad, dílnou a potřebnou logistikou.

Bylo tedy vytvořeno servisní středisko, do kterého se přesunula servisní a revizní část společnosti. Zároveň se tím uvolnila již tak potřebná kapacita pro výrobní část firmy. V tento okamžik se již počet zaměstnanců pohyboval mezi 40-50.

A historie nekončí, fungujeme dál a v následujících letech budeme tuto část aktualizovat…

Uvažujete o spolupráci?

Kontaktujte nás a sdělte nám vaše představy. Společně najdeme optimální řešení.

POPTÁVKA